Projekt Iniciatíva Creativa 2019

Staňte sa účastníčkou alebo partnerom unikátneho módneho a ekologického projektu Iniciatíva Creativa2019,   ktorú vyhlasuje Únia žien Slovenska, dobrovoľná organizácia žien so 74 ročnou históriou, združujúca 12 000 členiek na celom Slovensku. Zapojte sa medzi štýlové a výnimočné ženy, ktoré sa rozhodli vybrať cestou ekológie, trvalo udržateľného rozvoja a podpory individuality.

Inšpirujeme sa tým dobrým, čo bolo v minulosti a nadviažme na to. Často sa vraciame k myšlienkam našich starých rodičov, či už je to pri pestovaní zdravého ovocia a zeleniny, ale aj k rôznym múdrostiam, ktoré prekonali stáročia a stále nás inšpirujú v tomto hektickom modernom svete. Naši starí rodičia určite neniesli nákup v igelitke.
V minulosti sa nákupy nosili v poctivých nákupných taškách, ktoré nielenže boli ekologické, ale boli aj praktické a pekné.  Naše staré mamy dokonca tieto tašky brali ako módne doplnky, samé si ich šili, vyšívali a vymýšľali rôzne vzory.  Tie ich tašky aj čo-to vydržali, nerobili zbytočnú záťaž na životné prostredie, tým šetrili prírodu a aj naše zdravie.  Dnes sa len na Slovensku rozdá niekoľko stotisíc igelitových tašiek denne. Tie znamenajú nemalú a podľa nás zbytočnú záťaž na životné prostredie.

Oživme tradíciu viacnásobne použiteľných tašiek s pečaťou ich majiteľky. Poďme cestou ekológie, ale zároveň neopúšťajme štýl, výnimočnosť a individualitu. Zapoj sa do našej súťaže a ukáž že vieš byť ohľaduplná k prírode a máš svoje vlastné predstavy o kráse.

Ako sa zapojiť do našej súťaže? Nájdete tu.