Slovenské národné slávnosti v Srbsku

BÁČOV PETROVEC –  Veľmi milé stretnutie Slovákov v Srbsku sa uskutočnilo pri príležítosti 100. výročia Slovenských národných slávnosti . Svoje zastúpenie na týchto slávnostiach mala aj Únia žien Slovenska, ktorá pijala pozvanie Asociácie Slovenských žien v Srbsku.  Veľmi si vážime pozvanie na túto výnimočnú udalosť, ktora si pripomína slovenské tradície a život Slovákov v Srbsku.  Slováci v Srbsku si  stále udržiavajú slovenské tradície a šijú slovenské národné kroje. Je  to naozaj úžasné, ako sa v cudzej krajine dokážete cítiť ako doma na Slovensku. 

          

V Báčov Petrovci sa pri tejto príležitosti stretli najvyšší predstavitelia Srbska, slovenský premiér Peter Pellegrini a zástupcovia samosprávy zo Srbska. Úniu žien Slovenska zastupovala Jana Vaľová predsedníčka Únie a Zita Koprdová krajská predsedníčka ÚŽS v Nitre.  Navštíívili primátora Báčskeho Petrovca a Asociáciu Slovenských žien v Srbsku a zúčastnili sa sprievodného programu slávností.

Predsedníčka Asociácie hneď venovala aj tašku do súťaže Iniciatíva Creativa a sľúbili, že ďalšie tašky ešte pripravia. Nezabudnite na našu súťaž, ktorá trvá do 6. októbra 2019.  Prvých 50 účastníkov vyhráva hneď – kozmetiku od Avon a samozrejme postupuje do hodnotenia o ďalšie krásne ceny. Všetko o súťaži nájdete na našej webovej stránke v sekcii Súťaž.